ikona telefonu

Umów wizytę
690 184 642

Poczekaj sekundkę!

Nie odkładaj zdrowia na później. Umów się na pierwszą konsultację i popraw komfort swojego życia.

10 objawów, które zdradzają, że masz problemy trawienne

10 objawów, które zdradzają, że masz problemy trawienne

Ten wpis dla wielu z Was będzie odkryciem, dla innych zaskoczeniem, ja liczę na inspirację do zmiany. No więc zaczynamy!

Nie jest z Tobą dobrze kiedy:

 1. 1. Po przebudzeniu się masz wzdęcia, czujesz ,,na żołądku” wczorajszą kolację.
 2. 2. Odbija Ci się po posiłkach, a treść cofa się.
 3. 3. Pokarm trawi się dłużej niż 2-3 h.
 4. 4. Zaobserwowałeś resztki pokarmowe w kale.
 5. 5. Wypróżnianie powoduje dyskomfort, ból, jest niepełne.
 6. 6. Masz gazy, wzdęcia, kolki czy przelewanie się.
 7. 7. Towarzyszy Ci nieświeży oddech.
 8. 8. Odczuwasz ciężkość po spożyciu mięsa, ryb, jajek, czy innych protein.
 9. 9. Puchniesz po posiłkach (w wyniku nagromadzenia się gazów).
 10. 10. Twoje stolce są luźne, biegunkowe, wielokrotne lub niepełne w ciągu dnia.

Tu odpowiedź:

Kwas solny znajdujący się w żołądku jest niezbędny dla prawidłowego trawienia. Jego obecność oraz wydzielona ilość stymuluje pracę trzustki oraz pęcherzyka żółciowego.

Jeśli wydzielasz go zbyt mało (jest tego przyczyna, którą należy zlokalizować i zaadresować), wówczas dotyczyć Cię będzie powyższe 1-10 punktów.

Problemy trawienne to nie tylko jakiś tam dyskomfort, to początek lawiny problemów zdrowotnych, które właśnie się rozpoczęły.

Układ pokarmowy to zespół narządów ze sobą ściśle współpracujących. Nie licz, że samo się naprawi. Weź sprawy w swoje ręce bez względu na wiek (tak, ,,w moim wieku”, to wymówka).

To jak, gotowy na zmiany? 🙂

Sprawdź naszego e-booka, który skutecznie pomoże Ci pozbyć się uczucia ciężkości po posiłkach.

konsultacja u dietetyka

metamorfozy naszych pacjentów

 • Adrianna

  • Poprawa samopoczucia

  • Spadek wagi

  Adrianna zdecydowała się na współpracę w formie pakietu, co umożliwiło wprowadzanie zmian stopniowo pod stałą opieką dietetyka. Najważniejszym zadaniem było uszczelnienie bariery jelitowej i przywrócenie równowagi hormonalnej. Większość zaburzeń tak naprawdę ma swój początek w jelitach. Jeżeli stan mikroflory jelitowej jest w złym stanie, odbija się to na całym organizmie.
 • Daniel

  • Lepsze zdrowie

  • Poprawa samopoczucia

  • Spadek wagi

  Dieta pomogła poprawić stan skóry, zmniejszyły się dolegliwości trawienne, zwiększyła się znacznie odporność na stres, poprawiła się kondycja i skład ciała. I nawet cheat-meale nie są przeszkodą by wyglądać tak jak na załączonych zdjęciach. Zobaczcie sami. Dobry plan, strategia i jej konsekwentne wykonywanie krok po kroczku daje właśnie takie efekty!
 • Aneta

  Bardzo polecam chudnięcie z Panem Sylwestrem. Dla mnie decyzja o rozpoczęciu walki ze złymi nawykami była trudna, bo zniechęcona wieloma nieudanymi próbami na początku nie byłam przekonana, że tym razem się uda. Jednak po konsultacji i wyjaśnieniu jak postępować przystąpiłam do działania. :-) Sam program diety jest bardzo prosty i nie wymaga wielkich przygotowań. Dodatkowo stały kontakt w przypadku jakichkolwiek wątpliwości ułatwia bardzo planowanie jadłospisu i pomaga w chwilach słabości. Mój wynik na razie to -12kg w ciągu 3 miesiące ale uderzamy razem dalej z redukcją, bo do wymarzonej wagi jeszcze troszkę brakuje. :-) Serdecznie polecam! :-)
 • Dariusz

  Ćwiczę na siłowni wiele lat, ale forma nie była taka jakiej bym oczekiwał. W dwa dni moja dieta i plan suplementacyjny został przerzucony do góry nogami i po upływie prawie 10 miesięcy czuje się przede wszystkim lepiej i forma zmierza w dobrym kierunku co widać na załączonym zdjęciu.

Umów się na wizytę

zespół dietetyków Sports-med

 • Sylwester Kłos - ZnanyLekarz.pl
 • Wiktoria Kłos - ZnanyLekarz.pl
 • Eliza Gosławska - ZnanyLekarz.pl
 • Zuzanna Zajączkowska - ZnanyLekarz.pl

Newsletter. Zapisz się i otrzymuj darmowe porady i rabaty!