ikona telefonu

Umów wizytę
690 184 642

Bulletproof coffee

Bulletproof coffee

Bulletproof coffee, czyli co to jest kuloodporna kawa, jak ją przygotować oraz jak wpływa na nasz organizm dowiesz się z poniższego artykułu.

Co to jest kuloodporna kawa?

Kuloodporna kawa to nic innego jak zaparzona dobrej jakości kawa, najlepiej świeżo mielona arabica, wraz z dodatkiem masła, ale takiego pochodzącego od krów karmionych trawą oraz dodatek oleju MTC (lub oleju kokosowego).

Taką kawę zaleca się pić rano, dzięki temu Twoje ,,śniadanie” jest pozbawione węglowodanów i białka. Dzięki zawartości tłuszczu ciało pozostaje w ketozie. Tłuszcze (w tym kwasy średniołańcuchowe) zapewniają odpowiednią ilość paliwa dla mózgu, aby mógł pracować na wysokich obrotach, a obecność kofeiny zapewni długotrwały efekt pobudzenia
i koncentracji tym samym wspomaga wysiłek intelektualny.

Nie bez powodu wyraz śniadanie ujęłam w ten sposób, bowiem należy pamiętać, że przygotowana w ten sposób kawa nie zastąpi pełnowartościowego posiłku. To to propozycja dla osób, które rano często nie mają czasu lub zwyczajnie ochoty na śniadanie, a śpieszą się do pracy lub potrzebują pobudzenia.

Faktem jest to, że daje niesamowitego kopa energetycznego, nawet na kilka godzin. Ponadto hamuje łaknienie stąd znalazła fanów wśród osób dążących do redukcji masy ciała. Należy jednak zaznaczyć, że właściwości odchudzające tak przygotowanej kawy całkowicie zniszczy dodatek cukru, mleka czy śmietanki, a także połączenie jej z ulubionym ciasteczkiem nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Jak przygotować bulletprof coofe? To proste, a zatem:

  • Zaparz kubek kawy,
  • Dodaj 1- 2 łyżeczki oleju kokosowego,
  • Dodaj 2 – 6 łyżeczek masła (wiejskiego lub klarowanego, niesolonego),

Wszystko zblenduj, aby wymieszać ze sobą składniki. Na powierzchni powinna pojawić się kremowa pianka.

Smak tej kawy jest oryginalny i należy się przyzwyczaić, choć wielu pokochało to połączenie od pierwszej filiżanki.

A Ty jakie masz wrażenia po spożyciu kuloodpornej?

Newsletter. Zapisz się i otrzymuj darmowe porady i rabaty!