ikona telefonu

Umów wizytę
696 537 910

Wybierz dietetyka

Dlaczego warto medytować?

Dlaczego warto medytować?

Medytacja niesie za sobą ogromne korzyści, nie tylko dla umysłu, ale także ciała. Praktykując techniki medytacyjne możesz naprawdę wiele zyskać w sferze duchowej oraz poprawisz swój stan zdrowia i ograniczysz zgubne skutki życia w ciągłym stresie.

Żyjemy w ciągłym stresie, a szybkie tempo życia sprawia, że brak nam czasu na sen i relaks pozwalający osiągnąć harmonię ciała i umysłu. Szybki tryb życia wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi oraz sprzyja drastycznemu spadkowi formy psychicznej, co negatywnie wpływa na jakość życia oraz efektywność pracy.

Stawiając na medytację szybko zauważysz jej pozytywne działanie – wyciszenie, harmonia, spokój ducha i umysłu pozwolą Ci nie tylko odnaleźć szczęście, ale także sprawią, że szybciej osiągniesz upragnione cele.

Co osiągniesz dzięki medytacji?

Medytacja to jeden z najlepszych sposobów na zapanowanie nad stresem. Dzięki niej szybko uwolnisz już „zgromadzony” w organizmie stres oraz powstrzymasz jego negatywne oddziaływanie na układ nerwowy.

Ponadto medytacja pozwoli Ci:

  • Odnaleźć radość życia i spokój ducha
  • Poprawić formę emocjonalną
  • Lepiej funkcjonować w codziennym życiu
  • Efektywniej wykonywać codzienną pracę
  • Odkryć swój potencjał
  • Zyskać harmonię z otoczeniem

Medytacja ma także ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia i pozwala poprawić funkcjonowanie organizmu. Doskonale wpływa na poprawę funkcjonowania układu odpornościowego, pozwala zredukować objawy nerwicy, pomaga zapomnieć o bezsenności, migrenach oraz nerwobólach, a także wykazuje zbawienny wpływ na ciśnienie tętnicze krwi, dlatego polecana jest dla osób z nadciśnieniem.

Badania prowadzone nad wpływem medytacji na funkcjonowanie mózgu jasno pokazują, że już 10 minut oderwania się od rzeczywistości dzięki technikom medytacyjnym pozwala „przestroić” mózg na częstotliwość alfa, która pozwala poczuć się, jak podczas głębokiego i w pełni regenerującego snu.

Medytacja pozwala osiągnąć harmonię pomiędzy ciałem i umysłem, dzięki czemu możemy zaczynamy funkcjonować w całkowicie inny sposób zyskując spokój i harmonię oraz radość życia, która pozwala czerpać z niego pełnymi garściami.

Dzięki medytacji zaczniesz lepiej radzić sobie z codziennymi problemami, zyskasz lepszą kontrolę nad własnym życiem oraz, co niezwykle ważne, odczujesz wyjątkowy spokój i zaczniesz działać w kreatywny i intuicyjny sposób. Jak widać medytacja daje naprawdę wiele, dlatego, warto poświęcić codziennie chwilę czasu, aby dać swojemu mózgowi szansę na odpoczynek i regenerację, która pozwoli osiągnąć wewnętrzną harmonię.

Newsletter. Zapisz się i otrzymuj darmowe porady i rabaty!