Medytacja niesie za sobą ogromne korzyści. Nie tylko dla umysłu, ale także ciała. Praktykując techniki medytacyjne, możesz naprawdę wiele zyskać w sferze duchowej. Poprawisz swój stan zdrowia i ograniczysz zgubne skutki życia w ciągłym stresie.

Czym jest medytacja?

Medytacja to specyficzny trening umysłu. Tym pojęciem nazywamy wiele różnych technik, dzięki którym można oczyścić umysł z nadmiaru myśli. Jest to sposób na odpoczynek i regenerację dla psychiki, by na co dzień mogła funkcjonować sprawniej. Tak jak nasze mięśnie nie są w stanie bez ustanku dźwigać wielkiego bagażu, tak i umysł potrzebuje regularnego odpoczynku od bagażu emocjonalnego. Medytację można potraktować jako zabieg spa dla mózgu.

Co osiągniesz dzięki medytacji?

Żyjemy w ciągłym stresie, a szybkie tempo życia sprawia, że braknie czasu na sen i relaks pozwalający osiągnąć harmonię ciała i umysłu. Szybki tryb życia wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi oraz sprzyja drastycznemu spadkowi formy psychicznej, co negatywnie wpływa na jakość życia oraz efektywność pracy. Każdy z nas chce temu zapobiec, a medytacja jest jednym z najlepszych sposobów.

kobieta czerpiąca korzyści z medytacji

Korzyści dla zdrowia emocjonalnego

Stawiając na medytację, szybko zauważysz jej pozytywne działanie. Wyciszenie, harmonia, spokój ducha i umysłu pozwolą Ci nie tylko odnaleźć szczęście, ale także sprawią, że szybciej osiągniesz upragnione cele.

Dzięki medytacji szybko uwolnisz już „zgromadzony” w organizmie stres oraz powstrzymasz jego negatywne oddziaływanie na układ nerwowy.

Medytacja pozwala osiągnąć wartościową komunikację pomiędzy ciałem i umysłem. Dzięki temu zaczynamy funkcjonować w całkowicie inny sposób. Zyskujemy spokój i balans oraz radość życia, która pozwala czerpać z niego pełnymi garściami.

Dzięki medytacji zaczniesz lepiej radzić sobie z codziennymi problemami, zyskasz lepszą kontrolę nad własnym życiem oraz, co niezwykle ważne, odczujesz wyjątkowy spokój i zaczniesz działać w kreatywny i intuicyjny sposób.

Korzyści dla zdrowia fizycznego

Medytacja ma ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia i pozwala poprawić funkcjonowanie organizmu. Doskonale wpływa na poprawę działania układu odpornościowego. Pozwala zredukować objawy nerwicy, zapomnieć o bezsenności, migrenach oraz nerwobólach. Wykazuje zbawienny wpływ na ciśnienie tętnicze krwi, dlatego polecana jest dla osób z nadciśnieniem. Regularna medytacja pozwala też rozluźnić ciało spięte przez nadmiar stresu.

Badania prowadzone nad wpływem medytacji na funkcjonowanie mózgu jasno pokazują, że już 10 minut oderwania się od rzeczywistości dzięki technikom medytacyjnym pozwala „przestroić” mózg na częstotliwość alfa, która pozwala poczuć się, jak podczas głębokiego i w pełni regenerującego snu.

Podsumowanie

W podsumowaniu medytacja pozwoli Ci:

  • odnaleźć radość życia i spokój ducha
  • poprawić formę emocjonalną
  • lepiej funkcjonować w codziennym życiu
  • efektywniej wykonywać codzienną pracę
  • odkryć swój potencjał
  • zyskać harmonię z otoczeniem

Jak widać, medytacja daje naprawdę wiele. Dlatego warto poświęcić codziennie chwilę czasu, aby dać swojemu mózgowi szansę na odpoczynek i regenerację, która pozwoli osiągnąć wewnętrzną harmonię.

Zdejmij z siebie ciężar samodzielnego układania diety i zastanawiania się, co dla Ciebie zdrowe, a co nie. Skorzystaj z porady dietetyka i zmień dietę bez stresu.

To jak, chcesz więcej?

Ten artykuł dotyczy Ciebie i chcesz więcej? Daj sobie szansę i spotkaj się z jednym z naszych specjalistów.
już od 150zł

Podobne artykuły

CZY TRENOWAĆ W TRAKCIE PRZEZIĘBENIA?

CZY TRENOWAĆ W TRAKCIE PRZEZIĘBENIA?

24 października 2018, 21:40
MGR SYLWESTER KŁOS
MGR SYLWESTER KŁOS

Już wychodzisz?

Nie uciekaj jeszcze. Być może to ostatnia szansa, by o siebie zadbać.

Przygotowaliśmy dla Ciebie jeszcze trochę paliwa, aby poprawić Twój komfort życia i polepszyć codzienne funkcjonowanie. Zapisz się na nasz newsletter i działaj na własnych zasadach.

Twój adres email został zapisany!

Już niebawem dostaniesz od nas wiele dobrego paliwa
zupełnie za darmo. Czekaj, bo warto!

Idź do strony głównej