„Mam silny trądzik, miałam problemy hormonalne, brałam antykoncepcję, kosmetyczka zniszczyła mi skórę na twarzy. Obecnie skóra wygląda bardzo źle, jest zaczerwieniona, są bruzdy podskórne. Śpię na plecach, bo mnie boli, to na twarzy”.

Z takimi słowami zgłosiła się do nas Pani Magda, której celem nie była redukcja lub wzrost masy ciała, a poprawa samopoczucia oraz cery. 

Przed rozpoczęciem współpracy zmagała się z:

 • Bardzo silnym trądzikiem
 • Zaburzeniami hormonalnymi
 • Anemią
 • Spadkiem odporności
 • Dysbiozą jelitową
 • Alergiami
 • Krwotokami z nosa 
 • Nocnymi przebudzeniami
 • Spadkiem wagi

Nie czerpała radości z jedzenia, wręcz przeciwnie – stresowała się, czy po zjedzeniu posiłku znów nie wysypie jej na twarzy. 

Poprosiła o jadłospis z szybkimi przepisami, które można przygotować na 2 dni. Zgodnie z prośbą Pani Magdy jadłospis został dopasowany w 100 % do trybu życia oraz problemów, z którymi się zmagała. 

Dzięki indywidualnemu oraz holistycznemu podejściu, wdrożeniu odpowiedniego planu suplementacji, pracy nad stresem i zmiany nastawienia w dość szybkim czasie udało się osiągnąć już pierwsze efekty.

Dieta została podzielona na 3 etapy, a do każdego był dodany plan suplementacji.

W 1 etapie pani Magdalena stosowała dietę niskowęglowodanową o działaniu przeciwzapalnym, z niskim indeksem glikemicznym oraz suplementację, która miała za zadanie uszczelnić jelita, usprawnić detoksykację organizmu, podnieść poziom ferrytyny i poprawić parametry krwi.

W 2 etapie diety wprowadziliśmy dietę niskohistaminową oraz dodaliśmy suplementy o działaniu przeciwzapalnym, wspierającym pracę wątroby oraz uzupełniające niedobory wynikające z badania morfologii krwi.

W 3 etapie rozszerzyliśmy dietę niskohistaminową, przechodząc na dietę low-fodmap, która odciąża układ trawienny. Pani Magda w dalszym ciągu stosowała suplementy uwzględnione podczas etapu 1 oraz 2.

Praca nad poprawą cery musi uwzględniać różne obszary, takie jak uszczelnienie jelit, wsparcie wątroby, eliminacja prozapalnych produktów, czy antyoksydacja.

Czy warto stosować dietę? Spójrzmy na liczby.

Obniżył się poziom średniej objętości erytrocytów (MCV), którego zbyt wysoki poziom wskazuje na niedobór witaminy B12 oraz kwasu foliowego.

Zmiany są zauważalne również przy badaniu parametrów tarczycowych.

Wzrost fT3 wiąże się z lepszą pracą tarczycy.

Co odkryła Pani Magda po wprowadzeniu wszystkich etapów diety?

 • Znaczącą poprawę cery
 • Poprawę gospodarki hormonalnej
 • Poprawę samopoczucia i poziomu energii
 • Skuteczniejsze radzenie sobie ze stresem
 • Zmniejszenie dolegliwości trawiennych.

Dzięki możliwości stałego kontaktu z dietetykiem, urozmaiceniu jadłospisu oraz ciągłej pracy nad zminimalizowaniem poziomu stresu, u Pani Magdy zmiany trądzikowe są nieporównywalne do tych, z którymi zgłosiła się do nas na początku!

Trądzik jest to bardzo złożony problem, który wymaga holistycznego podejścia. Do uzyskania efektu potrzebna jest praca nad zmianą i utrwaleniem nawyków żywieniowych, wyrównaniem wyników krwi, hormonów, a także nad ograniczeniem stresu. Zespół dietetyków Sports-Med przy współpracy z Panią Magdą pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Jeśli zmagasz się z podobnymi problemami umów się na konsultację. 

To jak, chcesz więcej?

Ta historia dotyczy Ciebie i chcesz więcej? Daj sobie szansę i spotkaj się z jednym z naszych specjalistów.
już od 150zł

Podobne historie

Pan Antoni, 66 latPRZED
Pan Antoni, 66 latPO

Pan Antoni, 66 lat

Wiek to nie wymówka! Schudł 20 kg!
Pan Antoni (66 lat) trafił do nas z powodu problemów jelitowych oraz otyłością. Miał problem z wysypianiem się oraz towarzyszącymi bólami kręgosłupa na co dzień.
Poznaj pełną historię
Pani Agnieszka, 57 latPRZED
Pani Agnieszka, 57 latPO

Pani Agnieszka, 57 lat

Odstawiła leki na cukier i cholesterol
Pani Agnieszka trafiła do nas z wieloma problemami zdrowotnymi. Po ułożeniu planu działania, wdrożeniu diety i suplementacji udało się poprawić wyniki badań Pani Agnieszki, a także odstawić leki, a przy tym pozbyć się nadprogramowych kilogramów.
Poznaj pełną historię

Już wychodzisz?

Nie uciekaj jeszcze. Być może to ostatnia szansa, by o siebie zadbać.

Przygotowaliśmy dla Ciebie jeszcze trochę paliwa, aby poprawić Twój komfort życia i polepszyć codzienne funkcjonowanie. Zapisz się na nasz newsletter i działaj na własnych zasadach.

Twój adres email został zapisany!

Już niebawem dostaniesz od nas wiele dobrego paliwa
zupełnie za darmo. Czekaj, bo warto!

Idź do strony głównej