„Mam silny trądzik, miałam problemy hormonalne, brałam antykoncepcję, kosmetyczka zniszczyła mi skórę na twarzy. Obecnie skóra wygląda bardzo źle, jest zaczerwieniona, są bruzdy podskórne. Śpię na plecach, bo mnie boli, to na twarzy”.

Z takimi słowami zgłosiła się do nas Pani Magda, której celem nie była redukcja lub wzrost masy ciała, a poprawa samopoczucia oraz cery. 

Przed rozpoczęciem współpracy zmagała się z:

 • Bardzo silnym trądzikiem
 • Zaburzeniami hormonalnymi
 • Anemią
 • Spadkiem odporności
 • Dysbiozą jelitową
 • Alergiami
 • Krwotokami z nosa 
 • Nocnymi przebudzeniami
 • Spadkiem wagi

Nie czerpała radości z jedzenia, wręcz przeciwnie – stresowała się, czy po zjedzeniu posiłku znów nie wysypie jej na twarzy. 

Poprosiła o jadłospis z szybkimi przepisami, które można przygotować na 2 dni. Zgodnie z prośbą Pani Magdy jadłospis został dopasowany w 100 % do trybu życia oraz problemów, z którymi się zmagała. 

Dzięki indywidualnemu oraz holistycznemu podejściu, wdrożeniu odpowiedniego planu suplementacji, pracy nad stresem i zmiany nastawienia w dość szybkim czasie udało się osiągnąć już pierwsze efekty.

Dieta została podzielona na 3 etapy, a do każdego był dodany plan suplementacji.

W 1 etapie pani Magdalena stosowała dietę niskowęglowodanową o działaniu przeciwzapalnym, z niskim indeksem glikemicznym oraz suplementację, która miała za zadanie uszczelnić jelita, usprawnić detoksykację organizmu, podnieść poziom ferrytyny i poprawić parametry krwi.

W 2 etapie diety wprowadziliśmy dietę niskohistaminową oraz dodaliśmy suplementy o działaniu przeciwzapalnym, wspierającym pracę wątroby oraz uzupełniające niedobory wynikające z badania morfologii krwi.

W 3 etapie rozszerzyliśmy dietę niskohistaminową, przechodząc na dietę low-fodmap, która odciąża układ trawienny. Pani Magda w dalszym ciągu stosowała suplementy uwzględnione podczas etapu 1 oraz 2.

Praca nad poprawą cery musi uwzględniać różne obszary, takie jak uszczelnienie jelit, wsparcie wątroby, eliminacja prozapalnych produktów, czy antyoksydacja.

Czy warto stosować dietę? Spójrzmy na liczby.

Obniżył się poziom średniej objętości erytrocytów (MCV), którego zbyt wysoki poziom wskazuje na niedobór witaminy B12 oraz kwasu foliowego.

Zmiany są zauważalne również przy badaniu parametrów tarczycowych.

Wzrost fT3 wiąże się z lepszą pracą tarczycy.

Co odkryła Pani Magda po wprowadzeniu wszystkich etapów diety?

 • Znaczącą poprawę cery
 • Poprawę gospodarki hormonalnej
 • Poprawę samopoczucia i poziomu energii
 • Skuteczniejsze radzenie sobie ze stresem
 • Zmniejszenie dolegliwości trawiennych.

Dzięki możliwości stałego kontaktu z dietetykiem, urozmaiceniu jadłospisu oraz ciągłej pracy nad zminimalizowaniem poziomu stresu, u Pani Magdy zmiany trądzikowe są nieporównywalne do tych, z którymi zgłosiła się do nas na początku!

Trądzik jest to bardzo złożony problem, który wymaga holistycznego podejścia. Do uzyskania efektu potrzebna jest praca nad zmianą i utrwaleniem nawyków żywieniowych, wyrównaniem wyników krwi, hormonów, a także nad ograniczeniem stresu. Zespół dietetyków Sports-Med przy współpracy z Panią Magdą pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Jeśli zmagasz się z podobnymi problemami umów się na konsultację. 

person image

To jak, chcesz więcej?

Ta historia dotyczy Ciebie i chcesz więcej? Daj sobie szansę i spotkaj się z jednym z naszych specjalistów.
już od 500 zł

Podobne historie

Pan Dariusz, 32 lataPRZED
Pan Dariusz, 32 lataPO

Pan Dariusz, 32 lata

W 2,5 miesiąca poprawił sylwetkę, pozbył się wzdęć i zwiększył poziom energii.
Stan Pana Dariusza wskazywał na zaburzenia pracy układu trawiennego, problemy z histaminą oraz rozregulowany rytm dobowy. Do współpracy podeszliśmy kompleksowo, konfigurując żywienie i modyfikując styl życia.
Poznaj pełną historię
Pani MartynaPRZED
Pani MartynaPO

Pani Martyna

Osiągnęła swoje cele już w 3 miesiące!
Wbrew problemom endokrynologicznym, Pani Martyna poprawiła swoje samopoczucie, jakość skóry, poziom energii, a nawet odzyskała miesiączkę! A to wszystko w czasie zaledwie 3-miesięcznej współpracy.
Poznaj pełną historię

Nie uciekaj jeszcze

Już wychodzisz?

Być może to ostatnia szansa, by o siebie zadbać.

Przygotowaliśmy dla Ciebie jeszcze trochę paliwa, aby poprawić
Twój komfort życia i polepszyć codzienne funkcjonowanie.
Zapisz się na nasz newsletter i działaj na własnych zasadach.

Twój adres email został zapisany!

Już niebawem dostaniesz od nas wiele dobrego paliwa
zupełnie za darmo. Czekaj, bo warto!

Idź do strony głównej