Pan Antoni to dowód na to, że w dojrzałym wieku również można odmienić swoje życie o 180 stopni i to zdecydowanie na lepsze!

Spowolniony metabolizm u starszych osób to częsta wymówka, która powstrzymuje przed podjęciem decyzji o zmianie nawyków. To prawda, że może być trudniej porzucić swoje wieloletnie przyzwyczajenia, ale mimo wszystko warto próbować.

Z czym zgłosił się do nas Pan Antoni?

Główne problemy to:

Wdrożyliśmy dietę eliminacyjną uwzględniającą występujące nietolerancje. Dieta miała również charakter przeciwzapalny i była lekkostrawna, dzięki czemu odciążyliśmy układ trawienny. Znacznie pomogła również suplementacja nakierowana m.in. na problemy z przerostem grzybów.

Pan Antoni zadbał z nami nie tylko o swoją dietę. Zaczął również realizować dostosowany indywidualnie plan treningowy na siłowni. Nie zawsze było łatwo zmotywować się do ćwiczeń, ale pan Antoni dzielnie walczył o swoje zdrowie i sprawność.

Jakimi efektami może pochwalić się Pan Antoni po 6 miesiącach współpracy?


Pamiętaj, wiek to nie wymówka. Ty również możesz dokonać takich zmian! Zapraszamy do naszej poradni.

„Kiedy już zupełnie straciłam nadzieję, trafiłam do Pana Sylwestra, który najpierw wywrócił mi do góry nogami cały świat (jedzenie, picie, spanie, ćwiczenia, zachowania), a potem pomalutku wszystkie te części poukładał na swoich miejscach. Nie obyło się bez mojego udziału, ale dałam radę, bo rozumiałam co się dzieje i dlaczego mam coś robić lub nie robić. Życzliwy, ale zdecydowany i nieustępliwy coaching, szybkie odpowiedzi na pytania i niezachwiana wiara pana Sylwestra, że się uda, zadziałały wspaniale. Dzisiaj nie tylko schudłam 22kg i jestem zdrowsza, ale jem i myślę inaczej. 70% drogi za mną, a reszta nie jest już dietą, tylko innym trybem życia. Dziękuję 😊”

Z jakimi problemami zmagała się Pani Agnieszka, trafiając do Sports-Med?

Po ułożeniu planu działania, wdrożyliśmy dietę i suplementację nakierowaną przede wszystkim na usprawnienie trawienia i wchłaniania oraz uregulowanie poziomu cukru i insuliny we krwi. 

Dieta przeciwzapalna o niskim indeksie glikemicznym, dostosowana do preferencji smakowych, szybko zaczęła przynosić rezultaty. Samopoczucie i wyniki badań zaczęły się poprawiać.

Równocześnie pracowaliśmy nad aktywnością fizyczną, poprawą jakości snu, regeneracją oraz adaptacją na stres. Pani Agnieszka coraz częściej zaczęła korzystać ze spacerów i innych form ruchu, zaczęła czuć większą sprawność, a dzięki temu pojawiła się ogromna motywacja do dalszego działania.

Z każdym pytaniem i problemem pacjentka mogła na bieżąco pisać. Stały kontakt, ciągłe monitorowanie postępów m.in. w karcie celów, pozwala na sprawne przeprowadzenie przez cały proces dietoterapii.

Zdarzały się trudne momenty, czy chwile słabości, ale Pani Agnieszka szybko je pokonywała dzięki wsparciu dietetyka prowadzącego, który kładzie nacisk nie tylko na odżywianie, ale również na psychologię i odpowiednie nastawienie.

Efekty 6-miesięcznej współpracy są spektakularne. Co udało się osiągnąć?

Ale to jeszcze nie koniec. Pani Agnieszka wciąż z nami działa!

Pacjentka wykonała ogromną pracę nad sobą i swoimi nawykami. Nauczyła się, jak jeść zdrowo na co dzień, jak walczyć z pokusami, jakich wyborów żywieniowych dokonywać na wyjazdach, czy podczas spotkań z bliskimi. Dobrze opracowany plan przyniósł ogromne rezultaty.

Jak mówi Pani Agnieszka: „Oczywiście to nie koniec, ale dopiero 2/3 drogi – rezultat jest już jednak porażający”.

Gratulujemy! 

Jeśli Ty również chcesz poprawić jakość swojego życia, pozbyć się problemów trawiennych i uczucia zmęczenia, umów się na konsultację.

„Mam 50 lat, do Sports-Med zgłosiłam się po przebytym klimakterium, epizodzie depresji i z 20-kilogramową nadwagą”.

Oprócz wspomnianych przez Panią Danutę problemów, towarzyszyło jej również:

Pani Danuta już kiedyś próbowała stosować dietę, ale nie przyniosła ona rezultatów, co bardzo ją zdemotywowało i wpłynęło na pogorszenie nastroju. Na szczęście nie poddała się i postanowiła spróbować współpracy z nami.                               

Jakie działania wprowadziliśmy?

Po konsultacji z dietetykiem Pani Danucie została wprowadzona dieta adresująca problemy z wątrobą i wysokim poziomem cukru: przeciwzapalna, niskopurynowa, z niskim indeksem glikemicznym. 

Plan suplementacji miał za zadanie wyrównać niedobory witamin, poprawić funkcjonowanie wątroby oraz wspomóc gospodarkę hormonalną. 

Stały kontakt podczas trwania pakietu pozwolił na wprowadzanie kolejnych modyfikacji diety i suplementacji, a także zwiększenie motywacji.

Po 1,5 miesiąca stosowania diety Pani Danuta już zauważyła polepszenie samopoczucia: 

„Czuję się fizycznie dobrze, kolana mnie nie bolą jak klękam, brzuch mi już tak nie przeszkadza jak się pochylam, energia super, nie jestem znużona dniem, śpię dobrze.”

Podczas opieki dietetycznej, posiłki w diecie były zmieniane i urozmaicane. Po pół roku współpracy ze Sports-Med Pani Danuta mówi:

„Wyglądam świetnie, fajnie, pozytywnie i zdrowo, wchodzę w sukienki, nie widze opcji żeby wracać do starego żywienia, ze słodyczami, kupnymi słodyczami. Nie ciągnie mnie, nie jestem senna w ciągu dnia, mam lepsza kondycję i samopoczucie”

Przed:

Po:

Hipoglikemia, Hashimoto, PCOS, wysoka prolaktyna, problemy jelitowe, depresja, alergia, trądzik różowaty… z tymi problemami zgłosiła się do naszej poradni Anna.

„Strasznie przytyłam ostatnio. Mam niepohamowaną chęć jedzenia, trochę przez leki. Boli mnie kręgosłup, czuje się obolała, źle czuje się ze sobą”

Anna zgłaszała problemy:

Celem Anny była redukcja masy ciała, poprawa wyników zdrowotnych i samopoczucia oraz zwiększenie poziomu energii. 

Zaczęliśmy od analizy wyników badań

Wtedy okazało się, że interwencja żywieniowa wymaga znaczącej zmiany nawyków żywieniowych, a także wprowadzenia suplementacji. Problemy skórne i hormonalne oraz zaburzenia depresyjne często mają wspólną przyczynę – zaburzone funkcjonowanie jelit. A więc na tym musieliśmy skupić uwagę w pierwszym kroku.

Wysoki poziom glukozy i insuliny, wysokie próby wątrobowe, niskie żelazo i inne niedobory zauważalne w morfologii krwi wymagały pilnej interwencji dietetycznej. 

Anna nie miała czasu na spędzanie wielu godzin w kuchni, dlatego jadłospis opierał się na prostych przepisach, szybkich w przygotowaniu. 

1 etap to dieta low-carb z ograniczeniem histaminy, bezglutenowa, bez nabiału, przeciwzapalna, o niskim indeksie glikemicznym. Została wprowadzona również suplementacja, mająca na celu uszczelnienie jelit, poprawę poziomu glukozy i insuliny, a także obniżenie niepokoju.

2 etap diety został wzbogacony o nowe posiłki, a także o nabiał bez laktozy – w tym przypadku dobrej jakości sery kozie. 

W 3 etapie wprowadziliśmy kolejne rozszerzenia diety oraz suplementy wspierające odporność i gospodarkę hormonalną. 

Anna otrzymała od nas także plan treningowy, dzięki czemu wprowadziła do swojego stylu życia regularną aktywność fizyczną. 

Co zyskała Anna dzięki współpracy ze Sports-Med?

„Poprawił się sen. Wysypiam się. Nie muszę brać leków na sen i nie biorę już leków na depresję z 3 tabletek, zeszłam do 1. Skóra się ładnie poprawiła, cera i dekolt czysty”

Anna zmagała się z wieloma schorzeniami, co wymagało dobrej strategii i planu działania. Dzięki rozłożeniu diety na etapy oraz stałemu monitorowaniu efektów podczas trwania pakietu, mogliśmy osiągnąć wspaniałe rezultaty. 

Jeśli zmagasz się z problemami skórnymi, jelitowymi, czy hormonalnymi, możemy Ci pomóc. Czas na Twój krok – umów się na konsultację.

„Mam silny trądzik, miałam problemy hormonalne, brałam antykoncepcję, kosmetyczka zniszczyła mi skórę na twarzy. Obecnie skóra wygląda bardzo źle, jest zaczerwieniona, są bruzdy podskórne. Śpię na plecach, bo mnie boli, to na twarzy”.

Z takimi słowami zgłosiła się do nas Pani Magda, której celem nie była redukcja lub wzrost masy ciała, a poprawa samopoczucia oraz cery. 

Przed rozpoczęciem współpracy zmagała się z:

Nie czerpała radości z jedzenia, wręcz przeciwnie – stresowała się, czy po zjedzeniu posiłku znów nie wysypie jej na twarzy. 

Poprosiła o jadłospis z szybkimi przepisami, które można przygotować na 2 dni. Zgodnie z prośbą Pani Magdy jadłospis został dopasowany w 100 % do trybu życia oraz problemów, z którymi się zmagała. 

Dzięki indywidualnemu oraz holistycznemu podejściu, wdrożeniu odpowiedniego planu suplementacji, pracy nad stresem i zmiany nastawienia w dość szybkim czasie udało się osiągnąć już pierwsze efekty.

Dieta została podzielona na 3 etapy, a do każdego był dodany plan suplementacji.

W 1 etapie pani Magdalena stosowała dietę niskowęglowodanową o działaniu przeciwzapalnym, z niskim indeksem glikemicznym oraz suplementację, która miała za zadanie uszczelnić jelita, usprawnić detoksykację organizmu, podnieść poziom ferrytyny i poprawić parametry krwi.

W 2 etapie diety wprowadziliśmy dietę niskohistaminową oraz dodaliśmy suplementy o działaniu przeciwzapalnym, wspierającym pracę wątroby oraz uzupełniające niedobory wynikające z badania morfologii krwi.

W 3 etapie rozszerzyliśmy dietę niskohistaminową, przechodząc na dietę low-fodmap, która odciąża układ trawienny. Pani Magda w dalszym ciągu stosowała suplementy uwzględnione podczas etapu 1 oraz 2.

Praca nad poprawą cery musi uwzględniać różne obszary, takie jak uszczelnienie jelit, wsparcie wątroby, eliminacja prozapalnych produktów, czy antyoksydacja.

Czy warto stosować dietę? Spójrzmy na liczby.

Obniżył się poziom średniej objętości erytrocytów (MCV), którego zbyt wysoki poziom wskazuje na niedobór witaminy B12 oraz kwasu foliowego.

Zmiany są zauważalne również przy badaniu parametrów tarczycowych.

Wzrost fT3 wiąże się z lepszą pracą tarczycy.

Co odkryła Pani Magda po wprowadzeniu wszystkich etapów diety?

Dzięki możliwości stałego kontaktu z dietetykiem, urozmaiceniu jadłospisu oraz ciągłej pracy nad zminimalizowaniem poziomu stresu, u Pani Magdy zmiany trądzikowe są nieporównywalne do tych, z którymi zgłosiła się do nas na początku!

Trądzik jest to bardzo złożony problem, który wymaga holistycznego podejścia. Do uzyskania efektu potrzebna jest praca nad zmianą i utrwaleniem nawyków żywieniowych, wyrównaniem wyników krwi, hormonów, a także nad ograniczeniem stresu. Zespół dietetyków Sports-Med przy współpracy z Panią Magdą pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Jeśli zmagasz się z podobnymi problemami umów się na konsultację. 

Wiele osób, nie widząc efektów diety, szybko traci motywację do dalszej pracy nad sobą. Tak też było z Anetą (32 lata), która stojąc na wadze widziała  3-cyfrowy wynik… Do czasu kiedy trafiła na Sylwestra.

„Bardzo polecam chudnięcie z Panem Sylwestrem. Dla mnie decyzja o rozpoczęciu walki ze złymi nawykami była trudna, bo zniechęcona wieloma nieudanymi próbami. Na początku nie byłam przekonana, że tym razem się uda. Jednak po konsultacji i wyjaśnieniu jak postępować przystąpiłam do działania. 🙂 Sam program diety jest bardzo prosty i nie wymaga wielkich przygotowań. Dodatkowo stały kontakt w przypadku jakichkolwiek wątpliwości ułatwia bardzo planowanie jadłospisu i pomaga w chwilach słabości. Mój wynik na razie to -12kg w ciągu 3 miesięcy, ale uderzamy razem dalej z redukcją, bo do wymarzonej wagi jeszcze troszkę brakuje. Serdecznie polecam! :-)” 

Obecnie wynik to -15 kg.

Waga obniżyła się ze 107 kg na 92 kg. Ciało jest bardziej jędrne, gospodarka hormonalna ustabilizowana.

Czasami trzeba umieć odnaleźć brakujący element układanki, a wtedy wdrażanie zdrowych nawyków przestaje być problemem. Tym właśnie zajmujemy się na co dzień.

Przed 107 kg

Po 92 kg

Pomagamy odzyskać Ci motywację.

Arek przyszedł do nas, ponieważ chciał udoskonalić swój sposób odżywiania. Patrząc na poniższe zdjęcie pomyślicie – dlaczego? Przecież wygląda super! Jednak za tym zdjęciem kryje się bardzo wiele problemów m.in brak czasu i pomysłów na komponowanie zdrowych posiłków, praca zmianowa oraz ciągłe podróże – w skrócie wiele stresu oraz życie w ciągłym niedoczasie. Dzięki odpowiedniej strategii zaproponowanej przez dietetyka prowadzącego Arek nauczył się planować swoje posiłki, treningi oraz wiele innych czynności. Dzięki temu poprawiło się samopoczucie, wróciła energia do działania oraz treningów! Co więcej, sylwetka wygląda jeszcze lepiej, niż wcześniej!


Zgłosiłem się do Sports-Med. w celu poprawienia samopoczucia i w miarę możliwości swojej sylwetki. Praca na nocne zmiany oraz ciągłe podróże poza granice kraju bywa uciążliwe, co wiąże się z tym, że w ogóle nie mam apetytu, nie mówiąc o czasie na trening. W ciągu 25 dni wykonałem trzy treningi, oraz jestem na dwóch posiłkach dziennie. Minął zaledwie miesiąc i w mojej opinii widać różnicę. Na pewno nie poprzestanę na jednym miesiącu współpracy: ) 

Przed 82.4kg

Po 83.2kg

Najtrudniejszym krokiem jest podjęcie decyzji o zmianie i rozpoczęcie jej realizacji. Moja własna metamorfoza, która ma ukazywać, że na właściwej diecie z dobrze dobranym planem treningowym wszystko jest możliwe. Spożywałem 3 posiłki w ciągu dnia w porywach do 4. Nie stosowałem żadnych suplementów diety i odżywek poza witaminami i minerałami. Trenowałem przez pół roku 4 razy w tygodniu po czym przeszedłem na plan 3 dniowy. Nie zawsze było kolorowo, ponieważ żeby ruszyć należy wyjść ze swojej strefy komfortu. W trudnych chwilach najcenniejsze jest wsparcie. 

Efekty po 10 miesiącach stosowania diety i planu treningowego:

Przed 82kg

Po 71.5kg

Pan Krzysztof zgłosił się po pomoc nie radząc sobie z celiakią. Wdrożenie ścisłej diety bezglutenowej przyniosło oczekiwane rezultaty. Pacjent pożegnał problem nieprawidłowego wchłaniania a także objawy ze strony układu pokarmowego. Przede wszystkim poprawił się jego komfort życia. Dobrze dobrany plan treningowy pomógł wyrzeźbić sylwetkę. Dzięki współpracy z Sylwestrem Pan Krzysztof nauczył się przestrzegania ścisłej diety bezglutenowej.

„Dzięki Panu Sylwestrowi moje zdrowie się poprawiło. Stwierdzona celiakia okazała się dla mnie ciężką przeszkodą życiową. Dzięki współpracy z Panem Sylwestrem normalnie funkcjonuję. Dodatkowo rozpoczęty trening z przygotowanym przez Pana planem wpłynął na utratę tkanki tłuszczowej. Funkcjonuję dużo lepiej dzięki tej współpracy. Pozdrawiam.” 

Przed: 87.7kg

Po: 87.7kg

Historia Pana Krzysztofa udowadnia, że pomagamy nie tylko w utracie tkanki tłuszczowej. Naszą misją jest poprawa stanu zdrowia i podniesienie komfortu życia Naszych Pacjentów!

Gdy Maciek odwiedził naszą klinikę jego masa ciała wynosiła 150kg. W tamtym momencie nie spodziewał się, że decyzja o wizycie zmieni w jego życiu tak wiele. Dzięki indywidualnie rozpisanej diecie oraz wdrożeniu odpowiedniej suplementacji w 7 miesięcy zgubił 30kg!
Co pozwoliło Maćkowi utrzymać dietę? Przede wszystkim proste przepisy, które nie były czasochłonne (a tego obawiał się na początku). Dodatkowo w chwilach obniżonej motywacji mógł liczyć na ogromne wsparcie ze strony dietetyka prowadzącego.
Przeczytaj opinię Maćka:

“Współpracuje ze Sports-Medem od 7 miesięcy i jestem mega zadowolony z wyników , indywidualnie rozpisana dieta wraz z przepisami krok po kroku jak wszystko przygotować, proste przepisy które nie pochłaniają dużo czasu ,stały kontakt , częste wizyty kontrolne , idealnie rozpisany plan treningowy oraz suplementacja witamin pomagają w walce ze zbędnymi kilogramami GORĄCO POLECAM !!!! “

Historia Maćka pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Najważniejszy jest indywidualny plan i strategia, które są dostosowane do stylu życia pacjenta. Serdecznie gratulujemy!

Przed:150 kg 

Po: 120 kg

Rafał (37 lat) zmagał się z nadmiarem wisceralnej tkanki tłuszczowej, która stwarzała ryzyko chorób metabolicznych. Nadmierna masa ciała (108 kg), otłuszczona wątroba, zły lipidogram, czy zaburzona gospodarka cukrowo-insulinowa skłoniły Rafała, by umówić się na konsultację do naszej poradni. Rafał potrzebował konkretnych zaleceń i planu. 

Została wdrożona dieta oraz suplementacja dostosowana do wyników badań. Rafał nauczył się od nowa komponować posiłki. Odzyskał energię, zwiększył aktywność fizyczną, a parametry krwi zaczęły się stopniowo poprawiać. Stały kontakt pozwolił na bieżąco monitorować zmiany. Efekt końcowy: masa ciała 91 kg, utrata tkanki tłuszczowej, lepsze samopoczucie i znacznie mniejsze ryzyko zaburzeń metabolicznych.

A oto opinia Rafała na temat Sylwestra:

„Bardzo dobry dietetyk, polecam każdemu, kto ma problemy w żywieniu. Pomaga nie tylko ustabilizować wagę ciała, ale także zadbać o nasze zdrowie i poprawić wyniki badań poprzez prawidłowe przygotowanie diety specjalnie pod wymagania danego klienta. Jak najbardziej polecam :)”

Przed 108 kg

Po 91 kg

Dariusz (34 lata) trafił do Sylwestra ważąc 105 kg. „Wyszedł” z przebudowaną sylwetką, lepszą kondycją i wynikiem na wadze 83,5 kg.

„Ćwiczę na siłowni wiele lat, ale forma nie była taka jakiej bym oczekiwał. W dwa dni moja dieta i plan suplementacyjny został przerzucony do góry nogami i po upływie prawie 10 miesięcy czuję się przede wszystkim lepiej i forma zmierza w dobrym kierunku co widać na załączonym zdjęciu.” 

Dariusz czuje się i wygląda rewelacyjnie. Cele zostały osiągnięte. Teraz czas na Ciebie!

Przed 105 kg

Po 83,5 kg

Zniknęło zapalenie spojówek i swędzenie skóry, a wcześniej nie pomogło nawet 7 antybiotyków…

Czy w 1,5 miesiąca da się całkowicie załagodzić objawy alergii i silnego AZS? Okazuje się, że tak!

Pani Maria zgłosiła się do nas z bardzo ciężką postacią AZS i alergiami:

Dodatkowo występowały inne objawy, m.in.:

Nie pomagały: leki przeciwhistaminowe, antybiotyki, sterydy, ani nalewki ziołowe przepisane przez dermatologa. Skóra była w dramatycznym stanie. Pani Maria powoli traciła nadzieję na poprawę…

Potrzebne były poważne zmiany w sposobie odżywiania. W tym momencie rozpoczęła się nasza próba ratowania skóry pani Marii.

Skóra to odzwierciedlenie tego, co dzieje się wewnątrz organizmu. Wiedząc, że alergie mają wiele wspólnego z zespołem przesiąkliwego jelita, konieczne było uszczelnienie bariery jelitowej i odbudowa kosmków jelitowych zarówno dietą, jak i suplementacją. Zaadresowane zostały także dolegliwości trawienne.

U osób z alergią dużym problemem jest stan zapalny w organizmie i wysoki poziom histaminy, która wydzielana jest w wyniku kontaktu z alergenem. Dlatego też dieta, którą wdrożyliśmy, miała charakter przeciwzapalny i niskohistaminowy.

Dużym wyzwaniem było równoczesne ograniczenie w diecie związków FODMAP, ale był to konieczne, aby maksymalnie odciążyć jelita.

Ważne jest dla nas podejście holistyczne, dlatego oprócz diety i suplementacji, pani Maria otrzymała także praktyczne wskazówki dotyczące codziennej pielęgnacji i kosmetyków przeznaczonych do skóry atopowej.

Efekty kuracji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania…

Oto jak wyglądała skóra pani Marii, kiedy zgłosiła się do poradni Sports-Med.:

A tak wygląda skóra 1,5 miesiąca po wdrożeniu diety i suplementacji:

Co więcej:

Jak widać, dobrze przemyślana dieta potrafi zdziałać prawdziwe cuda, nawet w tak ciężkich przypadkach. Jeśli Ty również zmagasz się z alergią bądź AZS, umów się na konsultacje. Poprawimy Twój komfort życia.

Często trafiają do nas osoby z poważnymi zaburzeniami jelitowymi. Dolegliwości te mają wyniszczający wpływ na cały organizm. Jelita są odpowiedzialne m.in. za przyswajanie składników odżywczych do krwi. Tam też znajduje się centrum naszej odporności. Niestety lekarze wciąż nie doceniają holistycznego podejścia, wypisując tabletki na anemię, zapominając o przyczynie problemu, czyli słabym wchłanianiu.

Pani Katarzyna trafiła do nas z następującymi problemami:

Pani Kasia skarżyła się także na:

Już po samym opisie objawów można wywnioskować, że pacjentka miała poważne niedobory składników pokarmowych!

Czekało nas niemałe wyzwanie, aby wyprowadzić pacjentkę z tak dużych problemów zdrowotnych.

Wprowadziliśmy u pani Kasi:

Przy tym wszystkim ważne jest również to, że pacjentka czuła sytość po posiłkach.

Po 3 miesiacach dietoterapii nastąpiła całkowita eliminacja problemów żołądkowo-jelitowych!

Pani Kasia:

Jak widać na załączonych zdjęciach, nasza współpraca przyniosła bardzo owocne efekty.

Przed

Po

„Czuję się przepełniony na brzuchu. Chcę schudnąć, mieć więcej energii, poprawić jakość życia. Szukam pomocy, chcę zmienić nawyki”

Z takimi słowami trafił do nas Tomasz, który od dawna zmagał się z nadwagą. Próbował różnych diet, były na nich efekty, ale tylko przez krótki czas. Potem powracały stare nawyki. Błędne koło. Stres w pracy dołożył swoje 3 grosze.

Z czym zgłosił się do nas Tomasz:

Jakie było największe wyzwanie?

Nie lubimy gotować z żoną. Chcemy łatwą dietę.

Decydując się na współpracę z dietetykiem, wiele osób boi się, że dieta będzie trudna i skomplikowana. Tomasz jest doskonałym przykładem na to, że nawet jeśli nie lubisz, bądź nie masz czasu na gotowanie, wprowadzenie zdrowych nawyków jest osiągalne.

Życie w biegu i brak czasu dotyczy większości naszych pacjentów.

Tomasz zdecydował się na pakiet, dzięki czemu proces wprowadzania zmian rozłożyliśmy na etapy. Stały kontakt z dietetykiem prowadzącym pomagał Tomaszowi w słabszych chwilach.

Plan żywieniowy został w 100 % dostosowany do trybu życia Tomasza. Łatwe, proste i szybkie przepisy, czy jadłospis na wyjazd kempingowy? Żaden problem.

Jednak dieta to nie tylko produkty, ale także pory posiłków, odpowiednie połączenia pokarmu, sen, regeneracja, praca nad opanowaniem stresu, poprawa funkcji trawiennych.

Dlatego wspólnie pracowaliśmy również nad tymi sferami. Odpowiednia suplementacja pozwoliła opanować stres oraz ulepszyć trawienie.

A oto, czym obecnie może pochwalić się Tomasz: 

Ty również chciałbyś przejść taką przemianę? Masz problem z jedzeniem w pośpiechu i w stresie? Umów się na konsultacje. Czekamy na Ciebie w Gdańsku/ Gdyni, a także online. To Twoja szansa na lepszy komfort życia!

Przed 107 kg

Po 94 kg

Historia pana Tomasza i jego syna Karola pokazuje, że w grupie siła. Wspólnie można osiągnąć więcej niż w pojedynkę. Przykład idzie z góry – od rodziców. A Pan Tomasz jest świetnym wzorem do naśladowania.

Kwestia poprzestawiania priorytetów. Nagle znaleźliśmy czas na ćwiczenia i przygotowywanie pudełek z posiłkami.

Karol to świetny młody chłopak, który gra w piłkę nożną. Niestety nadmiar tkanki tłuszczowej nie pozwalał mu na taką efektywność podczas treningów, jaką chciał uzyskać.

Chłopiec:

Objawy te wskazywały, że nadwadze towarzyszyła insulinooporność.

Analizując badania laboratoryjne Karola, okazało się, że pomimo dodatkowych kilogramów, chłopiec:

Pan Tomasz, oprócz otyłości trzewnej, również miał:

Ogrom problemów zdrowotnych wymagał kompleksowego podejścia.

Zaczęliśmy od przywrócenia równowagi mikroflory jelitowej (m.in. odpowiednio dobrana probiotykoterapia), odbudowy kosmków jelitowych i uszczelnienia bariery jelit.

Została wdrożona dieta przeciwzapalna, o obniżonej podaży węglowodanów (zwłaszcza tych fermentujących), obfitująca przede wszystkim w warzywa i zdrowe tłuszcze. Oczywiście dieta została ułożona w taki sposób, by tata i syn mogli z niej korzystać wspólnie.

To przyniosło bardzo dobre rezultaty.

Obecnie:

Niedaleko pada jabłko od jabłoni:

U taty i syna:

A przede wszystkim tata z synem wspólnie nauczyli się zdrowych nawyków żywieniowych.

Wielkie brawa dla panów.

Chcesz mieć zdrowe dziecko? Zacznij od siebie. To zaprocentuje w przyszłości.

Zapraszamy na konsultacje Rodziców razem z dziećmi, aby wspólnie podjęli działania w kierunku poprawy zdrowia. Razem raźniej!

Przed

Po

Marta, 32 lata, problemy trawienne

„Wyprowadził mnie z poważnych problemów trawiennych, nadał życiu nowej jakości i wiele nauczył, zmieniając nie tylko nawyki żywieniowe, ale i samo myślenie o odżywianiu. Taka opieka, taka wiedza i taki kontakt… Profesjonalizm z uśmiechem i sympatią! Za jakiś czas jeszcze zajrzę do Pana Sylwestra. Do zobaczenia!“

Tak wygląda zakończenie historii pani Marty. A teraz cofnijmy się do samego początku, który nie wyglądał zbyt pięknie… Pani Marta trafiła do Poradni Sports-Med w styczniu 2021. Jej marzeniem było przede wszystkim pozbycie się ciągłych wzdęć.

Dolegliwości, które zgłosiła podczas pierwszej konsultacji:

Nasza współpraca trwała 3 miesiące. Przez ten czas dużo się zmieniło.

Wzięliśmy pod lupę wyniki badań. Wdrożyliśmy dietę eliminacyjną o niskiej zawartości związków FODMAP, która pozwoliła odciążyć układ trawienny. Dobrze sprawdziły się posiłki rozdzielne, ponieważ u pani Marty głównym problemem było trawienie białka.

Oprócz tego została wprowadzona suplementacja na uszczelnienie jelit i wspomaganie trawienia. Zaadresowane zostały również problemy stresowe.

Oczywiście wzięliśmy pod uwagę preferencje smakowe oraz styl życia, dlatego w diecie pojawiły się posiłki przed treningowe. Nie zawsze było lekko i z górki. W międzyczasie były potrzebne modyfikacje diety. Ale pani Marta dzielnie trzymała się zaleceń Sylwestra.

A jak jest obecnie?

Problemy trawienne odeszły w niepamięć. Praca jelit w końcu uregulowana! Przy okazji ubyło 5 kg na wadze – redukcja tkanki tłuszczowej, przy zachowaniu mięśni. Mimo że nie było to głównym celem diety – rewelacja! Dzięki odpowiedniej proporcji makroskładników unormował się poziom cukru i insuliny we krwi, a co za tym idzie, zniknęła senność po posiłkowa i zwiększył się poziom energii. Oczywiście nie trzeba mówić o tym, że samopoczucie poprawiło się adekwatnie do stanu zdrowia.

Jak mówi pani Marta o Sylwestrze:

Ten człowiek zmienił moje życie.

Dla nas to kolejny dowód na to, że dieta indywidualnie „skrojona” ma ogromne znaczenie. Serce rośnie.

Przed

Po

Dariusz

Dariusz od lat zmagał się z otyłością. Próbował różnych diet, ale nic nie pomagało. Za każdym razem dochodził do ściany. Kiedy tylko udało mu się nieco schudnąć, powracał efekt jo-jo, przez co metabolizm całkowicie się rozregulował. Zrezygnowany, wreszcie postanowił skorzystać z pomocy naszej poradni. Dariusz zdecydował się na współpracę online.

Z czym zgłosił się do nas Dariusz:

Dariusz na pierwszej konsultacji: „Po posiłku odczuwam głód i niepokój”.

Jak zawsze, podeszliśmy do tematu holistycznie, a więc wdrożyliśy:

W trakcie trwania  pakietu, Dariusz miał z nami regularny kontakt. Na konsultacjach wideo omawialiśmy strategię działania, monitorowaliśmy samopoczucie oraz efekty diety. Dzięki takim kontrolnym spotkaniom, Darek mógł utrzymać wysoką motywację.

Dariusz obecnie:

131kg najpierw, 111 teraz, jedziemy dalej.

Darek podjął walkę o siebie i pokonał wymówki. Efekty naszej współpracy są niesamowite: 

Dariusz kontynuuje współpracę z nami, a jego zadowolenie i efekty bardzo nas cieszą.

Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!

Przed 131 kg

Po 111 kg

Pani Iwona (35 lat) trafiła do nas zmagając się z insulinoopornością i niedoborem dopaminy. 
Towarzyszyło jej:

Mimo odpowiedniej ilości snu, wciąż był problem z regeneracją. Pomimo choroby pacjentka postanowiła zawalczyć o siebie. Waga początkowa: 63 kg.

Ze względu na zaburzoną gospodarkę cukrowo-insulinową na początku wdrożyliśmy dietę low-carb (niskowęglowodanową), z dużą ilością warzyw i zdrowych tłuszczów. Następnie stopniowo zwiększaliśmy ilość węglowodanów (dieta Samuraja), odpowiednio rozmieszczając je w ciągu dnia, tak aby uzyskać ich optymalne spożytkowanie przez organizm.

Wrażliwość tkanek na insulinę znacznie się poprawiła. Dzięki temu Pani Iwona wreszcie zaczęła gubić zbędne kilogramy, a poziom energii wzrósł znacząco. W ostatnim etapie przeszliśmy na dietę high-carb (wysokowęglowodanową), która pozwoliła budować masę mięśniową i dodała jeszcze więcej siły.

Efekt końcowy:

Ta metamorfoza to nie tylko zmiana sylwetki, to także zmiana nawyków żywieniowych, zmiana nastawienia, większa motywacja i energia do działania każdego dnia. Pani Iwona pokonała swoje trudności.

Przed 63 kg

Po 54,4 kg

Jakub, 22 lata , problemy trawienne

Jakub (22 lata) to młody chłopak, który trafił do nas z poważną insulinoopornością i zaburzeniami hormonalnymi. Próbował już różnych diet, ale żadna nie dawała efektów na dłużej. Oto główne kwestie, które podjęliśmy się rozwiązać:

Czekało nas sporo pracy, ale Jakub był gotów podjąć walkę o swoje zdrowie.

Co wdrożyliśmy?

Przede wszystkim rozłożyliśmy dietę na etapy. Na początek ograniczenie węglowodanów – dieta low-carb, a po jakimś czasie przejście na dietę ketogeniczną (wysokotłuszczową, skrajnie niskowęglowodanową). Kiedy waga spadła, zaczęły się poprawiać inne parametry, przyszedł czas na etap stabilizacyjny. Na koniec Jakub przeszedł na dietę wysokowęglowodanową. 

Kuba zrzucał po 15kg, następnie były momenty zatrzymania na wadze. Wymagało to modyfikacji diety i innych wersji połączeń produktów. Dzięki współpracy w  formie pakietu, mieliśmy stały kontakt i mogliśmy swobodnie zmieniać strategię działania.

Indywidualne podejście oraz wytrwałość dały spektakularne efekty:

Wielkie brawa dla Kuby! Odzyskał pewność siebie i przejął kontrolę nad swoim ciałem. Wiemy, że na tym nie poprzestał, a jego przygoda ze zdrowym odżywianiem trwa do dziś.

Przed 145 kg

Po 95 kg

Już wychodzisz?

Nie uciekaj jeszcze. Być może to ostatnia szansa, by o siebie zadbać.

Przygotowaliśmy dla Ciebie jeszcze trochę paliwa, aby poprawić Twój komfort życia i polepszyć codzienne funkcjonowanie. Zapisz się na nasz newsletter i działaj na własnych zasadach.

Twój adres email został zapisany!

Już niebawem dostaniesz od nas wiele dobrego paliwa
zupełnie za darmo. Czekaj, bo warto!

Idź do strony głównej