Olivier mieszka w Szwecji, jednak dla nas odległość nie jest barierą. Jego rodzice zrobili świetny krok w stronę lepszego zdrowia swojego syna, umawiając konsultację w Sports-Med. W końcu zdrowie i wybory żywieniowe dzieci w największym stopniu zależą od decyzji ich rodziców. A gdy rodzic nie jest dietetykiem, to zawsze może skorzystać z pomocy specjalistów.

W przypadku Oliviera decyzja o współpracy okazała się strzałem w 10. Dzięki naszej wiedzy i własnej determinacji Olivier zrzucił 6 zbędnych kilogramów, poprawił samopoczucie i poziom energii na co dzień.

Jakie problemy miał Olivier?

Olivier miał dużo obowiązków i intensywne życie. Jak to często w takich sytuacjach bywa, miał problem z podjadaniem i nieregularnymi odstępami między posiłkami. Ten brak rytmu w diecie sprawił, że pojawiły się zaburzenia metaboliczne i trudności ze zrzuceniem nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Dzięki zleconej przez nas diagnostyce wychwyciliśmy dodatkowe problemy:

  • insulinooporność,
  • zaburzony lipidogram (za dużo LDL w stosunku do HDL),
  • za wysokie TSH,
  • słabe wchłanianie i niedobór żelaza.

Mieliśmy więc konkretne parametry do korekty i jasno określony cel.

Cel osiągnęliśmy wspólnie

W ciągu 3 miesięcy współpracy Olivier wrzucił 6 kg masy ciała, co dla dziecka jest świetnym i bardzo zdrowym wynikiem.

30 listopada57,3 kg
24 lutego51 kg

Spójrz sam, jak pięknie zmienił się Olivier!

Olivier przed
Olivier po

Nasze zalecenia były ważnym elementem, ale to determinacja Oliviera i jego chęć do wprowadzenia zmian były motorem sukcesu. Oby każde dziecko umiało odnaleźć w sobie tyle motywacji do zdrowego żywienia!

Jak raportuje sam Olivier, teraz bez problemu pije wodę, a niezdrowe produkty, które jadają jego koledzy w szkole, w ogóle go nie kuszą. Na stołówce z chęcią sięga po warzywa i twarde pieczywo. Posiłki były na tyle smaczne, że w całości znikały z talerza, a problematyczny nawyk podjadania zniknął.

Dzięki zdrowszemu żywieniu ubrania Oliviera stały się luźniejsze, a on sam zaczął czuć się dużo lżej i mieć więcej energii, co w życiu dziecka jest niezwykle ważne.

Proste, ale skuteczne zmiany

W diecie dziecka nie powinno być szaleństw. Najlepsze efekty przynoszą proste zalecenia i rozsądna edukacja żywieniowa, by dziecko w dowolnej sytuacji mogło samo wybrać posiłek najlepszy dla siebie w danym momencie.

Metamorfoza Oliviera

W tym przypadku zastosowaliśmy zwykłą, zdrową dietę dziecka z elementami diety low-FODMAP. Pomimo prostych założeń diety udało nam się zalecenia ukierunkować na problemy, z którymi zmagał się Olivier. Rozpisaliśmy również spersonalizowaną suplementację.

Dziecko z głową otwartą na dbałość o swoje zdrowie to zawsze powód do dumy. W Sports-Med mamy ogromne doświadczenie w pracy z najmłodszymi i z chęcią poprawiamy ich nawyki. Jeśli Twoje dziecko również potrzebuje poprawy zdrowia poprzez łatwą do wdrożenia dietę, to nie czekaj i już dziś umów konsultację z dietetykiem Sports-Med.

person image

To jak, chcesz więcej?

Ta historia dotyczy Ciebie i chcesz więcej? Daj sobie szansę i spotkaj się z jednym z naszych specjalistów.
już od 500 zł

Podobne historie

Pani MonikaPRZED
Pani MonikaPO

Pani Monika

Wykorzystała czas ciąży do poprawy nawyków
Pani Monika związała się z nami na 6 miesięcy w czasie ciąży. Bardzo owocnie wykorzystaliśmy ten czas, pozbywając się trądziku, senności po posiłkach, wzdęć i poprawiając ogólne nawyki żywieniowe na przyszłość.
Poznaj pełną historię
Pan Michał, 26 latPRZED
Pan Michał, 26 latPO

Pan Michał, 26 lat

Pierwsze 10 kg zgubił już po 6 tygodniach
Pan Michał od matury przybierał na wadze. Po samodzielnej próbie redukcji przyszedł silny efekt jojo. Z nami wdrożył zdrowe nawyki na stałe i osiągnął fenomenalną zmianę sylwetki!
Poznaj pełną historię

Nie uciekaj jeszcze

Już wychodzisz?

Być może to ostatnia szansa, by o siebie zadbać.

Przygotowaliśmy dla Ciebie jeszcze trochę paliwa, aby poprawić
Twój komfort życia i polepszyć codzienne funkcjonowanie.
Zapisz się na nasz newsletter i działaj na własnych zasadach.

Twój adres email został zapisany!

Już niebawem dostaniesz od nas wiele dobrego paliwa
zupełnie za darmo. Czekaj, bo warto!

Idź do strony głównej