Istnieje wiele stereotypów, że zdrowa dieta to spożywanie suchych liści sałaty, dokładne liczenie kalorii, ciągłe restrykcje oraz niesmaczne jedzenie. Właśnie dlatego tak wiele osób wzbrania się przed przejściem „na dietę”!

Co oznacza dieta?

Termin „dieta” oznacza całościowy sposób naszego odżywiania. Powinien być on zdrowy, racjonalny, ale również przyjemny! Jeżeli z dnia na dzień przestaniemy jeść wszystkie rzeczy, które lubimy to wysoce prawdopodobny staje się scenariusz wystąpienia złego samopoczucia, napadów obżarstwa czy też efektu jojo w przyszłości. A do tego nie chcemy dopuścić….prawda?

Podejście 80/20

Podejście 80/20 zakłada, że 80% naszej diety staramy się jeść jak najzdrowiej, a 20% jedzenia, które spożywamy może pochodzić z produktów przetworzonych oraz takich, które nie są powszechnie uznawane za „dietetyczne”. Dzięki temu nie stosujemy ciągłych restrykcji, które stosowany przed długi czas nie wpływają dobrze na naszą kondycję psychofizyczną.

Pamiętaj, że podejście 80/20 nie jest obowiązkowe

Jeżeli 20% to dla Ciebie za dużo, możesz zmniejszyć je do 10%. Może być też tak, że nie czujesz się dobrze po zjedzeniu przetworzonej żywności i preferujesz bardziej zdrowe produkty. Wybór należy do Ciebie. Dieta ma być zdrowa, ale również przyjemna – pamiętajmy o tym!

Czy wiesz, że nasi dietetycy prowadzą konsultacje również online? Jeśli potrzebujesz zmienić swój sposób odżywiania, skontaktuj się z naszą poradnią.

To jak, chcesz więcej?

Ten artykuł dotyczy Ciebie i chcesz więcej? Daj sobie szansę i spotkaj się z jednym z naszych specjalistów.
już od 150zł

Już wychodzisz?

Nie uciekaj jeszcze. Być może to ostatnia szansa, by o siebie zadbać.

Przygotowaliśmy dla Ciebie jeszcze trochę paliwa, aby poprawić Twój komfort życia i polepszyć codzienne funkcjonowanie. Zapisz się na nasz newsletter i działaj na własnych zasadach.

Twój adres email został zapisany!

Już niebawem dostaniesz od nas wiele dobrego paliwa
zupełnie za darmo. Czekaj, bo warto!

Idź do strony głównej