ikona telefonu

Umów wizytę
690 184 642

Poczekaj sekundkę!

Nie odkładaj zdrowia na później. Umów się na pierwszą konsultację i popraw komfort swojego życia.

Nadwaga jedną z przyczyn niedoboru testosteronu

Nadwaga jedną z przyczyn niedoboru testosteronu

Nadwaga oraz otyłość to obecnie jedne z głównych chorób cywilizacyjnych, które wpływają niemal na każdą sferę życia i powodują szereg różnorodnych dolegliwości zdrowotnych. Jak nadmiar kilogramów oddziałuje na satysfakcję z życia seksualnego?

Nadmiar kilogramów wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, powodując wiele chorób dietozależnych i znacząco obniżając jakość życia. Osoby z nadwagą cierpią między innymi na nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia krwi, choroby serca, miażdżycę, cukrzycę, choroby zwyrodnieniowe stawów oraz dolegliwości związane z zaburzeniami hormonalnymi.

W przypadku mężczyzn są to najczęściej obniżone libido oraz zaburzenia erekcji powodowane zmniejszeniem wydzielania testosteronu. Dolegliwości te utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają współżycie coraz młodszym mężczyznom, którzy zamiast działać u samego źródła problemu, redukując nadwagę, sięgają po tabletki na erekcję, które zwykle i tak okazują się nieskuteczne.

BMI prawdę Ci powie – sprawdź swój wskaźnik masy ciała

Body Mass Index – BMI pozwala szybko określić czy nasza masa ciała odpowiada potrzebom organizmu. Aby obliczyć wskaźnik masy ciała wystarczy skorzystać ze wzoru:

wzór BMI

W przypadku dorosłych mężczyzn prawidłowe BMI powinno wynosić 18,5–24,99. Wartości od 25 do 29,99 świadczą o nadwadze, a powyżej 30 o otyłości.

Mężczyźni z nadwagą i otyłością częściej cierpią na zaburzenia erekcji oraz odczuwają mniejszą satysfakcję z życia erotycznego. Wraz ze wzrostem BMI zmniejsza się wydzielanie testosteronu – fakt ten został udowodniony naukowo, a pojawiająca się bardzo często właśnie u mężczyzn otyłość brzuszna powoduje nadmierną syntezę żeńskich hormonów płciowych w stosunku wprost proporcjonalnym do nadmiaru kilogramów. Mechanizm ten można szybko i skutecznie odwrócić, co również udowodniono naukowo – redukcja zbędnych kilogramów pozwala przywrócić właściwe funkcjonowanie układu hormonalnego i „odzyskać” utracony testosteron, lepsze zdrowie oraz radość z udanego życia seksualnego.

metamorfozy naszych pacjentów

 • Adrianna

  • Poprawa samopoczucia

  • Spadek wagi

  Adrianna zdecydowała się na współpracę w formie pakietu, co umożliwiło wprowadzanie zmian stopniowo pod stałą opieką dietetyka. Najważniejszym zadaniem było uszczelnienie bariery jelitowej i przywrócenie równowagi hormonalnej. Większość zaburzeń tak naprawdę ma swój początek w jelitach. Jeżeli stan mikroflory jelitowej jest w złym stanie, odbija się to na całym organizmie.
 • Daniel

  • Lepsze zdrowie

  • Poprawa samopoczucia

  • Spadek wagi

  Dieta pomogła poprawić stan skóry, zmniejszyły się dolegliwości trawienne, zwiększyła się znacznie odporność na stres, poprawiła się kondycja i skład ciała. I nawet cheat-meale nie są przeszkodą by wyglądać tak jak na załączonych zdjęciach. Zobaczcie sami. Dobry plan, strategia i jej konsekwentne wykonywanie krok po kroczku daje właśnie takie efekty!
 • Aneta

  Bardzo polecam chudnięcie z Panem Sylwestrem. Dla mnie decyzja o rozpoczęciu walki ze złymi nawykami była trudna, bo zniechęcona wieloma nieudanymi próbami na początku nie byłam przekonana, że tym razem się uda. Jednak po konsultacji i wyjaśnieniu jak postępować przystąpiłam do działania. :-) Sam program diety jest bardzo prosty i nie wymaga wielkich przygotowań. Dodatkowo stały kontakt w przypadku jakichkolwiek wątpliwości ułatwia bardzo planowanie jadłospisu i pomaga w chwilach słabości. Mój wynik na razie to -12kg w ciągu 3 miesiące ale uderzamy razem dalej z redukcją, bo do wymarzonej wagi jeszcze troszkę brakuje. :-) Serdecznie polecam! :-)
 • Dariusz

  Ćwiczę na siłowni wiele lat, ale forma nie była taka jakiej bym oczekiwał. W dwa dni moja dieta i plan suplementacyjny został przerzucony do góry nogami i po upływie prawie 10 miesięcy czuje się przede wszystkim lepiej i forma zmierza w dobrym kierunku co widać na załączonym zdjęciu.

Umów się na wizytę

zespół dietetyków Sports-med

 • Sylwester Kłos - ZnanyLekarz.pl
 • Wiktoria Kłos - ZnanyLekarz.pl
 • Eliza Gosławska - ZnanyLekarz.pl
 • Zuzanna Zajączkowska - ZnanyLekarz.pl

Newsletter. Zapisz się i otrzymuj darmowe porady i rabaty!