ikona telefonu

Umów wizytę
696 537 910

Jak naturalnie przyśpieszyć metabolizm?

Jak naturalnie przyśpieszyć metabolizm?

Zastanawiasz się, jak podkręcić metabolizm? Zanim zaczniesz testować kolejne „cudowne” tabletki, które mają w magiczny sposób poprawić Twoją przemianę materii, sprawdź, jak naturalnie poprawić funkcjonowanie organizmu.

Tempo przemiany materii zależy od wielu czynników m.in. naszych genów, układu hormonalnego, trybu życia, diety, wieku, płci czy stanu zdrowia. Dlaczego należy w ogóle dążyć do poprawy tempa przemian metabolicznych? Chociażby dlatego, że spowolniony metabolizm sprzyja pogorszeniu stanu naszego zdrowia i samopoczucia oraz powoduje szybkie przybieranie na wadze.

Na tempo przemiany materii składa się wiele procesów niezbędnych do tego, aby dostarczone do organizmu pożywienie zostało rozłożone na czynniki pierwsze i przyswojone w postaci składników odżywczych oraz przetworzone na niezbędną do życia energię. Tempo przemiany materii wpływa także na to, jak szybko zostaną z naszego organizmu wydalone niepotrzebne resztki – tutaj warto zaznaczyć, że im dłużej produkty przemiany materii zalegają w naszym organizmie, tym bardziej zatruwany jest on szkodliwymi dla zdrowia toksynami.

5 sposobów na szybszą przemianę materii

W naturalnym przyspieszeniu metabolizmu pomoże Ci:

  1. Regularne spożywanie posiłków – aby nasz organizm dobrze funkcjonował powinniśmy jeść syte posiłki co 3-4 godziny – tylko wówczas jesteśmy w stanie utrzymać stały poziom cukru we krwi oraz metabolizm na wysokich obrotach, a także ograniczać zgubne dla naszej sylwetki napady wilczego głodu.
  2. Picie dużej ilości wody mineralnej – woda jest podstawą naszego życia, a jej niedobory powodują spowolnienie przemian metabolicznych.
  3. Rezygnacja z restrykcyjnych diet – wszelkie wymagające drastycznego ograniczenia kaloryczności posiłków diety powodują, że nasz organizm przechodzi w tryb uśpienia i działa na spowolnionych obrotach, aby uniknąć zagłodzenia oraz zaczyna spalać tkankę mięśniową zamiast tłuszczu.
  4. Aktywność fizyczna – nic tak nie przyśpiesza metabolizmu jak ruch. Siedzący tryb życia jest jedną z najczęstszych przyczyn problemów z przemianą materii.
  5. Uwzględnienie w codziennym menu pełnowartościowego białka – dieta bogata w białko pozwala nie tylko przyśpieszyć metabolizm, ale także pozbyć się zbędnych kalorii, gdyż na jego spalanie organizm zużywa ¼ pochodzącej z niego energii.

Podczas przyrządzania posiłków możesz także korzystać z dobrodziejstwa ziół, które wpływają na procesy trawienne i pomagają regulować pracę przewodu pokarmowego.

Newsletter. Zapisz się i otrzymuj darmowe porady i rabaty!