ikona telefonu

Umów wizytę
696 537 910

Stosując się do tych zasad będziesz cieszyć się złotą opalenizną!

Stosując się do tych zasad będziesz cieszyć się złotą opalenizną!

Odkrywamy sekrety idealnego opalania! To hity, dzięki którym osiągniesz wymarzony efekt bez sztucznych filtrów.

Do sezonu plażowego powinniśmy przygotowywać się przez cały rok. W jaki sposób? Otóż istnieje kilka metod dzięki którym w bezpieczny i zdrowy sposób opalisz swoje ciało. Oto kilka z nich:

  1. Spożywaj pokarmy zawierające beta-karoten (np. pomidor, szpinak, marchew, brokuł, papryka, morele, dynia) i inne przeciwutleniacze. Ułatwiają opalanie, przedłużają efekt opalania oraz chronią skórę przed oparzeniem słonecznym. Prowitamina A chroni przed powstawaniem plam i przebarwień skóry, będących często skutkiem opalania.
  2. Sukcesywnie zwiększaj swoją ekspozycje na promieniowanie słoneczne tak, aby nie dopuścić do poparzeń skóry.
  3. Pamiętaj o nawilżaniu komórek swojego ciała, czyli spożywaniu odpowiedniej ilości płynów. Kondycja skóry, się poprawia, kiedy ciało jest nawilżone.
  4. Dbaj o eliminację toksyn z organizmu, unikaj metali ciężkich, zapewni to skuteczniejszą ochronę przed promieniowaniem UVA.
  5. Unikaj okularów przeciwsłonecznych! Oczy informują nasz mózg o ochronie przeciwsłonecznej, kiedy ciało poddane jest promieniowaniu. Kiedy wkładasz okulary, zaburzasz przesyłanie sygnałów do mózgu i pozbawiasz się uaktywnienia odpowiednich funkcji ochronnych w które wyposażony jest nasz organizm. Ponadto, zaburza się też wytwarzanie naturalnej witaminy D!!!
  6. Stosuj naturalne nierafinowane olejki do opalania chroniące przed promieniowaniem UVA takie jak: masło shea, olejek z rokitnika, olejek z pestek malin. Olejki te nie tylko zmiatają wolne rodniki ze skóry, ale również nawilżają ją i natłuszczają.
  7. Unikaj kremów z filtrami UV najczęściej blokują one tylko promienie UVB, a promienie UVA nadal przenikają. Mają chemiczny skład, który w połączeniu z promieniami słonecznymi działają szkodliwie na nasz organizm. Uniemożliwiają one naturalną produkcję witaminy D, której niedobory wiążą się z większym ryzykiem zachorowalności na choroby takie jak: depresja, schizofrenia, cukrzyca, osteoporoza, infekcje czy rak.

 

Gotowi na bezpieczne opalanie?:-)

A Wy jak planujecie tegoroczny plażing? Wszyscy fani złocistej skóry kciuk w górę! Miłego relaksu w życiodajnych promieniach!

Newsletter. Zapisz się i otrzymuj darmowe porady i rabaty!