ikona telefonu

Umów wizytę
696 537 910

Masaż na sucho – sposób na gładką i jędrną skórę!

Masaż na sucho – sposób na gładką i jędrną skórę!

Marzysz o gładkiej, jędrnej i nawilżonej skórze całego ciała? Nie chcesz wydawać „milionów” na zabiegi w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych? Zależy Ci również, aby nie poświęcać na to zbyt dużo czasu? Masaż na sucho będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Poznaj korzyści płynące z regularnego wykonywania masażu!

Regularne wykonywanie masażu na sucho pobudza krążenie krwi i limfy dzięki czemu szkodliwe produkty przemiany materii są szybciej usuwane z organizmu, a tkanki stają się lepiej dotlenione. Szczotka pełni funkcję naturalnego peelingu, skutecznie usuwając martwy naskórek, a tym samym przygotowując skórę na przyjęcie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Masaż na sucho pomaga również znacząco zmniejszyć problem wrastających włosków oraz poprawia koloryt skóry.

Warto sprawić, aby masaż stał się rytuałem dzięki temu w połączeniu z ulubionymi zapachami np. z kadzidełka oraz muzyką rewelacyjnie odpręży i zrelaksuje po całym dniu ciężkiej pracy.

Jaka szczotka będzie najlepsza i jak o nią dbać?

Najlepszym wyborem będzie szczotka z naturalnych i roślinnych materiałów, np. szczotka z drewna bukowego z kaktusowym włosiem z Agawy. Ciekawym rozwiązaniem jest również szczotka, która poza paskiem zawiera rączkę. Ułatwi nam to masaż, np. pleców. Szczotkę należy umyć wodą z mydłem każdorazowo po wykonaniu masażu.

W jaki sposób oraz jak długo wykonywać masaż na sucho?

Masaż na sucho należy zawsze wykonywać poprzez długie, posuwiste ruchy od dołu ku górze, rozpoczynając od stóp i kończąc na dekolcie. Masaż powinien być delikatny i wykonywany spokojnie. Dopiero po kilku masażach dostosuj siłę nacisku do własnych preferencji. Na brzuchu należy wykonywać okrężne ruchy zgodne z ruchem wskazówek zegara. Szczotkowanie rąk zaczynamy od dłoni kierując się ku górze, do ramion. Masaż powinien trwać ok. 5-7 minut.

Początek może wydawać Ci się nieprzyjemny, natomiast uzbrój się w cierpliwość i nie zniechęcaj się, gdyż po 2-3 dniach skóra powinna się przyzwyczaić. Pierwsze efekty zauważysz już po 14 dniach regularnego wykonywania masażu.

Czy istnieją przeciwwskazania do masażu na sucho?

Oj tak i to wcale nie mało. Przede wszystkim podczas wykonywania masażu omijaj znamiona oraz pieprzyki. Występujące stany zapalne, żylaki, podrażnienia oraz rany są przeciwwskazaniem, podobnie jak choroby skóry (świeże blizny, łuszczyca, trądzik). Jeśli masz skłonność do pękających naczynek również powinnaś zrezygnować z masażu, gdyż może to przynieść więcej szkody niż pożytku.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Newsletter. Zapisz się i otrzymuj darmowe porady i rabaty!